Proč lidi tvrdí, že Stargate, Startrek a jiná sci-fi jsou blbost?

26. listopadu 2013 v 18:00 | Yakubi Teera
Hm... no... jak bych začal...
Takže jako u mého předchozího článku (který se mi podařilo přepsat a tudíž není ani možnost ho vydolavat zpátky...) mě k nápadu k sepsání toho dohnala situace doma.Tak abyste znali můj příběh, jak jsem se dostal ke Stargate:
Poprvé jsem se seznámil se Stargate někdy v roce 2001 (bylo mi tehdy 5-6 let), kdy byla na Nově vysílaná SG-1. Z té doby si moc nepamatuju, tudíž přeskočím do roku 2009, kdy tento seriál dávali znova (naposledy, než jim vyprší licence na vysílání, která je 10 let) a dost mě mrzelo, že jsem ho nezačal sledovat od začátku. Takže jsem měl ohromnou radost, když ho začali dávat na COOLu Smějící se Od té doby mi skoro žádný díl neutekl a ty co utekly, tak jsem zkouknul dodatečně Usmívající se Jako správný fanoušek jsem čekal, až se rozezní první zvuky každé epizody a dokonce to došlo do stavu, kdy jsem měl na hodinkách nastavený budík 5 minut předem, abych mohl najít zatoulaný ovladač a stačil to přepnout na COOL. Je sice pravda, že mi tento seriál spokl dost času z mého abnormálního života, ale nelituju toho.
http://static1.wikia.nocookie.net/__cb20111213180223/stargate/images/b/bf/Stargate.JPG

A k jiným sci-fi seriálům a filmům: nemusí být špatné, jen to chce se překonat a zkusit si nějaký tn seriál či film zkouknout Mrkající

A teď k názvu článku:

Lidi nadávají na věci, které neznají. Lidi nadávají na to, co ani znát nechtějí. Ale to, že první dva díly Stargate: SG-1 měly na Prima COOL okolo 120 000 diváků, to o něčem svědčí. Lidi, co nemají tento seriál rádi a koukali na něj na Nově si řeknou ,,Na takovou blbost fakt koukat nebudu!", protože dávají sitcomy, kriminálky apod. a najednou jim tam šoupnou nějakej ten velkej kruh, kterej je uvnitř modrej a lidi do něj lezou, některým tam svítí oči a mluví jako cvoci. A taky všechny ty technobláboly.
Jenže pro fanoušky sci-fi je to jakýsi malý náhled do blízké, či vzdálené budoucnosti. Např. Startrek - ploché LCD displeje jsou součástí každé domácnosti a IPS, TFT, AMOLED a podobné displeje v našich mobilech. A dokonce už vymysleli ohebný displej. Časem se to dotáhne do takového bodu, že svůj mobil srolujeme a nebo dokonce zlomíme a nic se mu nestane. V dnešní době to zatím nejde.
Stargate je trochu jiné. To zakládá na faktu, že americká vláda má utajený komplex Stargate Command (SGC) a že v Oblasti 51 je opravdu ukryta mimozemská technologie. A obíbené je tolik proto, že se odehrává v naší době. Ale není to jen o technologiích a mimozemšťanech. Seriál tam postavy časem mění, vytváří kamarádství, postavy umírají, přibývají, ubývají. Prostě je to zase něco jiného. Jiného, než jsou ty kriminálky. Některé lidi zkrátka nebaví koukat, jak s vyšetřuje vražda.

Spousta by se toho našla i třeba na Ulici nebo Ordinaci. Nepředstavitelné rodinné situace, nevěry, dluhy, atd. - jako odpůrce těchto seriálů musm říct, že nekonečné seriáy časem omrzí. Mě to sice nikdy nechylo (sledovat tyhle nekonečné seriály), ale sestru jo a stále mě tím mučí -_- A trochu si rýpnu do tvůrců Ordinace: proč je druhá "série" o dost delší než první? Protože ta dvojka v názvu vypadá lépe :)

Mám jednoduchý vzkaz pro sci-fi hatery: Vy si koukejte na to co vás baví, my si budeme koukat na to co nás baví. Když se nehcete koukat na sci-fi, přepněte program, nebo si zaplaťte kabelovku nebo satelit a přepínejte dle libosti :)


Takjsem tu opět nechal plynout své myšlenky... doufám, že jsem se aspoň trochu zabýval otázkou v nadpisu :D :D :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vanimaré Vanimaré | Web | 26. prosince 2013 v 14:23 | Reagovat

Taky velmi ráda a stále dokola sleduji Stargate. :) Sci-fi mi nepřijde jako blbost. Je to skoro jako budoucnost. Na Stargate mě nejvíc fascinovaly nové planety a různé kultury, které obývaly planety. Dle mého názoru je tam i trocha poučení. Jistá fakta nejen z historie, ale i vědy a techniky. :-)

2 Yakubi Teera Yakubi Teera | E-mail | Web | 26. prosince 2013 v 14:30 | Reagovat

[1]: Přesně tak :) Dokonce jsem díky hvězdné bráně začal mít zvýšený zájem o egyptskou mytologii a nějaký ten čas jsem i uměl nazpaměť i část jejich příbuzenských vztahů :D

3 Torami-san Torami-san | 1. ledna 2014 v 16:41 | Reagovat

Někteří lidé to třeba nemají rádi z důvodu, že si to nedokážou představit. (Vynechávám nějaké chyby nebo nelogismy.)
Já osobně mám sci-fi ráda. Lidi prostě na něco nadávat musí. A proč si to nevybít na seriálech? Ty se nebrání. :D

4 Yakubi Teera Yakubi Teera | E-mail | Web | 1. ledna 2014 v 18:35 | Reagovat

[3]: to jo no :-D :-D :-D a zvlášť my Češi abychom pořád na něco nenadávali :-D

5 ARonunsutsoino ARonunsutsoino | E-mail | Web | 9. října 2018 v 3:09 | Reagovat

Poids est comment  robuste  votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur  determination  pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre  offre sang loin de votre coeur. Chaque  set  votre  manque de sensibilite bat, il pompe le sang  par de  vos arteres a la  flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-commercial/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama