Proč lidi kritizují rock, metal a podobné hudební žánry?

26. prosince 2013 v 20:12 | Yakubi Teera |  Proč lidi...
Pro některé lidi to je jen řvaní do mikrofonu. Pro fanoušky to je součást songu, při kterém mohou "vypnout a odpočinout si".Spoustě lidí vadí zvuk elektrické kytary. Ano, znám některé songy, kde je jich možná až moc (můj osobní názor, nemusí se slučovat s vaším), ale to k tomu interpretovi nebo skupině patří. Zkarátka každý si musí (nebos píš může) najít tu svou, která mu vyhovuje. Mě vyhovují Linkin Park.


Například ´Linkin Park - From The Inside´ je nu-metalový song. V prostřední části klipu (pro ostatní lidi) Chester "řve", ale pro mě to je chvíle, kdy veškerá moje nahromaděná agrese se skrz tento song dostává pryč.

To, co jsou pro staré lidi dechovky (+ country - ty jako že vůbec nemusím), tj. oddech a relaxace, je pro nás rock, nu-metal, metal, posthardcore apod. Někteří lidé, co kritizují tyto styly, posluchají pro některé z nás ´slaďoučký popík, který poslouchají malé děti´. Pokud nám ten ´popík´ a rádoby rap v podobě Jonnyho Machetty, Voxela, Adama Mišíka, Justina Biebera a nedejbože One Direction(!) vnucují, pak ať se nediví, že jsme na ně hnusní. Protože když vidíme, jak jsou ze svých oblíbených interpretů ´vycákaní´ a jak piští při každé zmínce o něm (jako moje vlastní sestra při zmínce o Adamovi Mišíkovi -_-), zakládáme haterské skupiny a stránky a máme chuť je trefit něčím kovovým.

Třeba tímto.

Ale všechny tyto styly nejsou jen o ´co nejvíc si vyřvat hlasivky´, často jsou i o světových či osobních problémech, drogových závislostech, šikanou v dětství, atd.

A ještě něco - spousta individuí z mé generace postává na zastávkách, před obchody, v průjezdech, zkrátka oxidují, kde se dá. Ale velká část z nich poslouchá hip hop nebo rap. Rap ani hip hop neodsuzuju, ale tito lidé mi připadají jakoby ´agresivnější´ než rockeři a metalisti. Protože ta druhá skupina lidí si vybíjí svou agresi v písničkách své oblíbené skupiny a ne na náhodných kolemjdoucích a výlohách v ulici.

Zkrátka - vy si poslouchejte co chcete, my si budeme poslouchat co chceme. My vám do toho nekecáme.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 liea-chan liea-chan | E-mail | 26. prosince 2013 v 21:28 | Reagovat

S tím páčidlem jsi mě dostal :D
Naprosto s tebou souhlasím.
Musím se přiznat, že patřím k těm, kteří ostatní žánry úúúúúplně odsuzujou. (hlavně One Direction -_- Buzny co piští do mikrofonu a říkají tomu zpěv -_-) Já jsem vyrostla na Danielu Landovi, Sabatonech, Powerwolf a Linkinech.
Odsuzuju tu hudbu, ale ne lidi, co to poslouchaj. Líbí se vám to? Dobře, ale mě to necpěte :D

2 Yakubi Teera Yakubi Teera | E-mail | Web | 26. prosince 2013 v 21:44 | Reagovat

[1]: Když mě ti eh... no... jiní fanoušci těmi interprety nemučí, tak mi nevadí :-) Já naopak vyrůstal v prostředí, kde poslouchat ten ´popík´ bylo normální... takže jsem si svůj hudební vkus vytříbil až v prváku :-)

3 Faint Faint | Web | 29. ledna 2014 v 16:13 | Reagovat

Úplne som sa počas čítania usmievala :) Máme rovnaké názory.
Na tú tému som chcela písať fakt siahodlhý článok a ešte stále chcem.
Nahneval ma osobne názor jednej Directionerky,ktorá tvrdila, že metal je depresívny. Druhá zase povedala, že keď interpret spieva trochu v nižších tónoch tak to je tiež derpesívne (Muse - Follow me, tá pieseň sama o sebe depresívna vôbec nie je! :)
To sú hlúpe primitívne názory ľudí, ktorí v živote nepočúvali metal a nečítali si texty. Vraj len samovraždy a vraždy..hmm tak toto ma osobne ešte viac dostalo.
Písala som o tom aj úvahu do školy. Osobne som vyrastala na LP lenže to prišiel ten blbý zvrat a ja som padla ku Lady Gaga a Kesha a čo ja viem čo ešte...No našťastie sa to napravilo a teraz som hrdý Muser, Soldier, Maggot a milujem ďalšie podobné skupiny :)

4 Baruš Baruš | E-mail | 12. května 2015 v 12:27 | Reagovat

Řeknu to takhle. Metal zrovna nevyhledávám, ale jelikož uznávám veškeré hudební styly, když mi přijde do cesty, poslechnu si jej. Právě zpracovávám projekt o vlivu hudby na naši jak psychickou tak fyzickou stránku a při vyhledávání hudby vybíjející agresi jsem asi nemohla narazit na výstižnější článek. Absolutně s tebou souhlasím ve všech směrech. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama