Leden 2014

Co mi dali a ukázali Linkin Park

27. ledna 2014 v 20:15 | Yakubi Teera |  Ostatní
Dali mi

A opět jedno moje skvělé ráno... -_-

27. ledna 2014 v 16:00 | Yakubi Teera |  Ostatní
Ségra ve čtyři ráno pustila ven kočku, která jako smyslů zbavená skákala po pokoji.

Ještě podotknu, že máme přízemní dům a ne zrovna levná plastová okna.

V 04:51 mi volal táta (který byl v ložnici, tj. na druhém konci domu), že kočka skrábe na okno, že chce dovnitř (táta nesnáší, když kočka škrábe okna). Takže jsem vzbudil sestru, že když ji pustila ven, tak ať si ji pustí dovnitř. Blbý bylo, že jsem vstával v 5:00.

Přijedu do školy na praxi a dívám se na tento týden, ať vím, koho máme. Koukám na ten rozpis. V šoku. Tento týden to ukazuje školu. Sranda byla, že já mám s sebou věci na praxi. Pár minut jsem zmatkoval, než jsem se znovu podíval na rozpis. Já vůl se díval k druhákům a ne ke třeťákům. A ti mají týden školy a týden praxe prohozený. Ponaučení? Asi začnu ráno pít něco hodně sladkého, ať nespím :D Takové šoky nemusím vydržet vždycky :D

A sněží... :)

22. ledna 2014 v 13:58 | Yakubi Teera |  Ostatní
Sněží. Ráno vycházím z domu a samovolně (tj. bez mé přímé kontroly) si pouštím opening anime Air. Tak nějak si to s tím sněhem sedne... a když dojdu na zastávku a čekám na bus, spustí se mi "Air - Tori No Uta". Nádherná kombinace s padajícími vločkami sněhu...

Asi jsem v menšině, které se padající sníh líbí. Silničáři určitě opravdu "nečekali", že bude sněžit zrovna dneska. Lidem, kteří se potřebují dostat do práce a sníh jim to komplikuje, se to asi taky moc líbit nebude... Ale co kdyby si všichni dali chvílku klidu? Jen tak se projít mezi těmi padajícími vločkami a na nic nemyslet? :-)

Šoufky si ze mě dělají v té škole aneb jedno moje divné ráno :D

20. ledna 2014 v 8:30 | Yakubi Teera |  Ostatní
Klasická ranní rutina. Vstávám, oblékám se,... všichni to znáte.
Cesta trolejbusem do školy. A tady si ze mě řidič udělal (snad nevědomky XD) legraci. Na zastávce je místo pouze pro dva trolejbusy. Dva tam už stály. Ale zrovna dneska zastaví až za těma dvěma. Super. Dobíhám, aby mi neujel. Sednu si a zavře dveře. Ty dva první trolejbusy odjedou a on popojede na správné místo. To bych ještě přešel (snad :-D ).

Přijdu do školy na první hodinu a zjistím, že jsme "měli" mít od sedmi (0. hodina). Super. Zírám na informační tabuli s otevřenou pusou, protože to vypadá na zameškanou hodinu. Fajn. Jdu na první hodinu a potkám učitele, který mi říká, že se na tabuli přepsali a máme školu až od druhé hodiny. To si dělají legraci?????? To ten den hezky začíná no :-D Zajímalo by mě, co se mi dneska ještě stane :-D

Proč bych se chtěl někdy podívat do Japonska ;)

18. ledna 2014 v 10:00 | Yakubi Teera |  Japonsko
Proč? Protože jsem si tuto zemi zamiloval. Pro svou kulturu. Tvorbu. Lidi. A taky to jejich typické chování.

Jistě, kultura je podobná, jako v Číně. Ale Čína není Japonsko. Japonsko se dokázalo dostat z ekonomické krize a ještě prosperují. Bylo několik století prakticky izolováni od okolního světa. Jejich tvorba je známá po celém světě (trochu už klišé Naruto, Bleach, atd., nebo taky značky jako Sony, Panasonic, Casio ...) Jejich game show jsou legendární. Například u nás vysílaný Takeshiho hrad (nepoužívám českou transkripci) se stále (už několik let) opakuje na COOLu. Sice mimo hlavní vysílací čas, ale to je fuk :D

K tomu chování - poklony, hlasitost mluvy podle naléhavosti nebo potřeby,... Kdyby se u nás zavedlo aspoň tohle chování, tím myslím celkově japonců, možná že by se u nás v ČR žilo lépe.

Rád si čtu cestopisy lidí, co se do Japonska vypravili. Poznal jsem z nich, že Japonci, byť sami jsou na tom s angličtinou tak špatně jako já, se v případě potřeby snaží i cizincovi pomoci, jak jen to jde :-) Tohle v Česku prostě neexistuje... V Japonsku mají císaře rádi. U nás nadáváme na Milouše, který zase někde nasává svou Becherovku. Je sice pravda, že by spousta Čechů měla problémy s pracovní docházkou v Japonsku. Tam se jako omluva z práce berou většinou jen úrazy a infekční či přenosné choroby XD XD

Možná to odemne zní víc než dost idealisticky, ale já už jsem takový. Pesimisticko-realistický snílek. :-)

Co pro mě znamená noc...

17. ledna 2014 v 20:00 | Yakubi Teera |  Ostatní
Noc. Tři písmena symbolizující denní dobu.

Noc je pro mě doba, kdy je možné pozorovat hvězdy. Tisíce, ne-li miliony hvězd. Donutí uvědomit si, jak je moje maličkost nicotná s porovnáním obrovského prostoru nad hlavou. I přesto, že tyto žhavé koule plynů nejsou ze vzdálenosti 2000 km vůbec hezké.

Okolo většiny z hvězd obíhá planeta. Co když se někdo ve stejnou chvíli dívá mým směrem a přemýšlí o stejných věcech?

Mám rád, když se můžu projít nočním městem. Všude ty světla... Noc... doba, kdy ožívají naše sny... ty dobré, i ty špatné. Doba, kdy si rád pustím hudbu do sluchátek a dívám se ze zhasnutého pokoje ven z okna. Noc je pro mě zkrátka doba, kdy jsem nejvíc svůj.

To pro mě znamená noc.

Jak NEbýt falešný přítel... je to v tobě ;)

17. ledna 2014 v 17:07 | Yakubi Teera |  Ostatní
Co, nebo kdo je falešný přítel?

To je člověk, který vás zná, jen když potřebuje.
Člověk, který si chce pokaždé opsat úkol, protože ho ten den náhodou zapomněl doma.
Člověk, který si neustále potřebuje od vás půjčit pár korun se slovy "Snad tě těch pár korun nevytrhne".
Člověk, který když má sám dát, tak se cuká.
Člověk, který s váma jakoby slouhlasí, ale jakmile je s někým jiným, obrátí názor.

Nechovejte se tak a nebudete falešnými přáteli. Možná budete zpočátku jen v "kategorii známí", ale není lepší mít pár lidí, na které se spolehnout, než mít hromadu "rádoby přátel", kteří nepomůžou, když je potřeba?

Je lepší O´Neill, nebo Mitchell?

13. ledna 2014 v 17:49 | Yakubi Teera |  Stargate
To záleží na tom, jestli máte rádi sarkasmus, nebo ironii.

Proč lidi závidí ostatním?

13. ledna 2014 v 17:21 | Yakubi Teera |  Proč lidi...
Lidi, tvorové, emzáci, mimozemšťané, nižší i vyšší formy života, jsem tu s dalším článkem na téma "Proč lidi...".
Vím, že jsem sem dost dlouho nic nepřidal a tímto se Vám omlouvám...

A jako obvykle sem přidám mé zážitky. Mám mobil. Malý, hloupý, není to smartphone, nemá 4" displej, LTE a "bůhvícoještě".
Mám mobil, který umí jen přehrát hudbu, volat, psát, a jakžtakž přístup na net (jo a má wifi). Ale ostatní lidé (neříkám, že všichni) mají mobily lepší, vybavenější, větší. A já jim závidím.

Proč lidi kupují značkové oblečení?

1. ledna 2014 v 19:08 | Yakubi Teera |  Proč lidi...
Za námět článku děkuju Torami-san.

No proč... NejFake na toto téma vytvořil video, kde je to skvěle popsáno jakoby ze strany triček.