Proč lidi závidí ostatním?

13. ledna 2014 v 17:21 | Yakubi Teera |  Proč lidi...
Lidi, tvorové, emzáci, mimozemšťané, nižší i vyšší formy života, jsem tu s dalším článkem na téma "Proč lidi...".
Vím, že jsem sem dost dlouho nic nepřidal a tímto se Vám omlouvám...

A jako obvykle sem přidám mé zážitky. Mám mobil. Malý, hloupý, není to smartphone, nemá 4" displej, LTE a "bůhvícoještě".
Mám mobil, který umí jen přehrát hudbu, volat, psát, a jakžtakž přístup na net (jo a má wifi). Ale ostatní lidé (neříkám, že všichni) mají mobily lepší, vybavenější, větší. A já jim závidím.

Chtěl bych taky takový mobil jako mají oni. Lepší. Vybavenější. Jenže nejsou peníze. A proto můžu jen tiše závidět. Mít v sobě pocit, který mě svírá a zároveň tužba po dané věci. Někdy se pocit povede překonat, ale dokud máme daný předmět na očích, nejde to...

Je to to samé, jako s tričky (to jsem částečně popisoval ve článku "Proč lidi kupují značkové oblečení?"). Někdo si koupí značkové triko a hned ho musím mít taky.

Prostě to lidi mají v sobě. Tu závist. Ale zase na druhou stranu, kdyby nebyla závist a tužba po věci (či jiném obejktu - buď hmatatelném, nebo nehmatatelném), spouusta věcí by tu nebyla. A nebo byste tu třeba nebyli vy. Co když jeden z důvodů, proč vaši rodiče usilovali o dítě byl ten, že se jim to miminko sousedů zdálo tak roztomilé, že by taky jedno chtěli?


No myslím, že téma na tento článek jsem opět dostal od Torami-san :) teda aspoň doufám :-D :-D :-D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Torami-san Torami-san | 14. ledna 2014 v 15:32 | Reagovat

Já tak ani moc netoužím po nějakých hmatatelných věcech. Ale vím, že závidím tomu, kdo dokáže uskotečnit to, co mě osobně zrovna nejde nebo má tu odvahu dát to najevo.
A s tím námětem si nejsem jistá, jestli byl ode mě. :D

2 Yakubi Teera Yakubi Teera | E-mail | Web | 14. ledna 2014 v 21:58 | Reagovat

[1]:  Popravdě - já si taky nejsem jistej :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama