Já používám twitter. A co vy?

8. března 2014 v 13:02 | Yakubi Teera |  Ostatní
Jak už jsem tu jednou na mém blogu psal, používám facebook a twitter.

Facebook proto, že se tam samovolně přesunula většina mých přátel. A také proto, že facebook neberu jako službu, u které se dají trávit dlouhé hodiny (i když mi nedělá problém u něj "zkejsnout" na dvě hodiny, většinou ho mám zapnutý jen kvůli chatu s kamarády a abych odchytil nové obrázky s Mikem ;) ).

Abych začal používat twitter, jsem se rozhodl až poté, co se mi můj facebookový klient na mobilu (dodaný Samsungem) začal příšerně sekat. A než abych pokaždé musel spouštět prohlížeč, tak jsem zkusil twitter.

Pro neznalého veci (což stále jsem) je twitter složitý a nelogický. Ale pojďme se na něj podívat z trochu jiné strany. Nechce se vám dlouho pročítat příspěvky na facebooku, protože máte málo času? Twitter umožňuje napsat pouze 140 znaků, což zapříčiňuje, že musíte být struční. A když pospícháte, není to vhodnější řešení? Pokud chcete napsat něco delšího, není problém do tweetu (obdoba facebookového statusu) vložit odkaz na facebookový status. Twitter by odkaz měl upravit tak, aby zabíral co nejméně drahocenných znaků, které můžete využít pro popis odkazu.

Pokud máte spoustu oblíbených zahraničních hvězd a pídíte se po tom, proč na facebook skoro nic nepíšou, je to proto, že jsou aktivní na twitteru. Protože twitter je pro ně ideální pro jejich občas až hektický život (mě osobně by vyhovoval kříženec twitteru a facebooku :D :D :D ).

Je pravda, že na twitteru nenajdete alba fotek. A to je asi důvod, proč spousta mladých holek, které uploadují zrcadlové fotky jako na běžícím pásu, nejsou na twitteru.
Taky tu nenajdete Farmeramu, Farmwille a ostatně žádné hry. Maximálně odkazy na ně.
Zkrátka na twitteru fungují pouze soukromé zprávy a tweety (statusy). Někomu to může přijít málo, ale v tom je celé kouzlo.

A ještě hastagy - je to slovo, před které se bez mezery dá tento znak # a nedávno ho zavedli facebook. Je to slovo, které funguje jako odkaz na všechny tweety, ve kterých se vyskytuje.

Můj tweet:
Nemám rád, když někdo něco dohodne a pak nepříjde. #hlupák

Slovo hlupák funguje jako odkaz na všechny tweety, které toto slovo obsahují.

A pokud chcete někoho označit, stačí znát jeho nick (přezdívku) na twitteru:

A na závěr se ptám - jaké sociální sítě používáte vy?

P. S.: v článku je schovaná ukázka malého (ale opravdu malého) překvapení, co chystám na pátek ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Torami-san Torami-san | 8. března 2014 v 19:09 | Reagovat

Tak já se přiznám, že nepoužívám ani jedno. ;) Facebook, protože jsem ho prostě neměla ráda, nepotřebovala ho, sdílet milion fotek svých spolužaček a dát like na všechno, co vidím. Ne, děkuji. :D Mí "skvělí" spolužáci nedokáží pochopit, proč jsem ho zrušila. -.-" (Protože oni bez něj nemohou žít!)
A twitter...nikdy jsem se k němu nedostala...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama