Červenec 2014

Týdeník jednoho blogera 002

22. července 2014 v 17:15 | Yakubi Teera |  Ostatní
Už je to více než týden od 001... Pokud jste četli článek "Rakovina varlat", pak víte proč.
Ale už nevíte, co se dělo poté.

V sobotu 12. 7. mě pustili domů. Následovalo několikadenní leháro, během kterého jsem napsal výše zmíněný článek.
Někdy v minulém týdnu jsem reagoval na inzerát lidlu na pozici prodavače. Proč ne, aspoň bych měl nějakou práci. Pozvali si mě. Tak jsem se "důchidcovskou chůzí" dopravil do prodejny. Pohovor byl ok, dokud jsem nezmínil, že nastoupit bych mohl až 4. srpna, kdy mi budou vyndavat stehy. Nedali to ale na sobě znát. Poznal jsem to z emailu,který mi dorazil ten den odpoledne. Neberou mě. Fajn.

Poté, co mi napsali, že mě neberou jsem zareagoval na pozici operátora v Xeroxu alias Vodafonu. Absolvoval jsem pohovor a dva testy v Babinci (5 lidí a já jediný kluk) a čekal na odpověď.

Včera mi volala personalistka, že mě berou. Hurá, mám práci! Poprvé jsem si musel nechat vyjet výpis z rejstříku trestů (který byl překvapivě prázdný). A v pátek mi začíná školení a poté práce na tři směny.

Měsíc a půl, než mě někde vzali.

Jo a brácha je na měsíc v tahu.

Tak zase příště u dalšího dílu.

Britům hráblo?

22. července 2014 v 16:49 | Yakubi Teera |  co mě zaujalo
Před nějakým časem médii proběhla zpráva, že tamní poskytovatelé britského internetu musí blokovat The Pirate Bay a připravovaly se tam tvrdší tresty za nelegální stahování.

Ruku na srdce, velká čast z vás už někdy The Pirate Bay navštívila. A z té velké časti je velká část součástí hráčské komunity. Stahujete od tamtud právě vydané i starší hry. I já přes torrent z THP (The Pirate Bay, neplést s The Hunting Party, aktuálním albem Linkin Park) stáhnul hru. Bylo to GTA: Vice City. Takže nic vám tu vyčítat nebudu.

Jde o to, že v Británii záhadným způsobem otočili o 180° a postih vám prý hrozit nebude. Budou pouze zdůrazňovány legální cesty.

Bohužel operátor smí zablokovat přístup na THP. Při stahování nelegálních souborů pouze dostanete upozornění (cca max. 4) a pak můžete vesele warezit dál.

Ale cílem prý není povolit warez, ale připomenout, že z legálního postupu nebudete mít černé svědomí.

http://m.zive.cz/velka-britanie-prestane-trestat-internetove-piratstvi/a-174664/?textart=1

A váš názor?

Jeho Visti 2

20. července 2014 v 14:41 | Yakubi Teera |  Ostatní
Jsem omezen počtem znaků v mobilu, proto je článek na 2 části.

Pokračování první části.

Co znamená být jehovistou (z pohledu ateisty)?

Vzdát se majetku ve prospěch jehovistické centrály v New Yorku, kde každé dva týdny vyplivnou časopis "Strážná věž", který jsem si důkladně prostudoval. Články vesměs "normální" a nudné, dokud nezačali odkazovat na Bibli různými citáty a čísly v závorkách (999:666). Pak už to dál je jen a pouze o vymývání mozku.

Co musí jehovista dělat?

Každé dva týdny rozdávat na veřejných prostranstvích časopis "Strážná věž". A on ho musí rozdat.

Už je to pár měsíců zpátky, co jsem jel autobusem a zastavil na zastávce. Na druhém chodníku jsem viděl nějakého muže v obleku u stojanu a snažíc se oslovit kolemjdoucí. Podle obálky časopisu jsem poznal, že jde o Strážnou věž a jehovistu. Chudák.

Můj názor na jehovisty? Malomyslní chudáci co si myslí, že za všechny dobré věci může vyšší bytost a za neúspěchy můžou jen oni sami.

Jaký máte názor na jehovisty vy?

Jeho Visti

20. července 2014 v 14:36 | Yakubi Teera |  Ostatní
Jasný, počítejte s tím, že v tomto článku si z nich budu dělat jen a pouze legraci.

Zde je pro pobavení výtah nejlepších příspěvků ze stránky Priznania ateistov:

> Raz ma zaujala úvaha jedného podnapitého u nás v krčme.
Citujem : "Prečo by sme mali ďakovať Bohu za všetko dobré a sebe nadávať za zlé ? Prečo by to nemohlo byť naopak, že Boh môže za zlé a my za dobré ? Prečo milostivý Boh dovolí trpieť deťom a vrahovia si behajú po svete ? Nech mi taký Boh ide do p*** !"

> Mama mi vravela, že keď som mal 3 roky a vošiel som do kostola s babkou tak som sa jej opýtal že čo je to tam hore za kokota na tom krížy :D :D

> Jednou jsem u tramvajové zastávky potkal skupinku jehovistů. Oni do mně hučeli ty svoje pravdy a já se jen tvářil, jako by to bylo něco zajímavého. A pak když jsem viděl, že moje tramvaj už přijíždí tak jsem jim řekl "taky mám imaginárního kamaráda" a šel jsem. Jejich výraz byl k nezaplacení :D


U nás ve městě maji podomní prodej zakázaný. A nejen jehovisti.

A o čem že jehovismus je? Zde je pár informací z oficiálních stránek:

Svědkové Jehovovi věří, že v Božích očích jsou všechny rasy rovnocenné.
*.
239- Počet zemí, ve kterých působí svědkové Jehovovi
*.
7 965 954- Počet svědků Jehovových
*.
9 254 963- Počet bezplatných domácích biblických studií
*.
19 241 252- Počet účastníků Památné slavnosti
*.
113 823- Počet sborů

Jehova (jejich "hlavní postava") si prý do nebe vezme pouze 200 000 nejvěrnějších - to znamená, že cca 7 700 000 následovníků zemře při prorokovaném konci světa. Ale těch 7,7 mil. následovníků si to neuvědomuje. Davová manipulace tu napáchala obrovské škody.

Co znamená být jehovistou (z pohledu ateisty)?

Konec první části.

Rakovina varlat

13. července 2014 v 11:21 | Yakubi Teera |  STK pro chlapy
Dnes vezmu článek z trochu jiného pohledu.
Jedná se o rakovinu varlat.