Září 2014

Občasník jednoho blogera 01

20. září 2014 v 20:37 | Yakubi Teera |  Ostatní
Co se mi za poslední měsíc stalo? No...

1) volno 14. 11. a polovinu 15. 11.
Proč? Soldiers to moc dobře vědí - v toto datum je koncert Linkin Park ve Vídni! :3 :3
Jasně, potáhnu se přes celou republiku kvůli pár hodinám koncertu, ale když Linkiny tolik zbožňujete, tak tam prostě jedete :-) Jasný, mohl jsem už dřív jet do německa, kde též měli koncert, ale - nejen že bych muset jet prakticky přes celé Německo, ale hlavně bych tam skoro nikoho neznal.
Kdežto ve Vídni budou aspoň lidé, které znám, byť přes internet :-)
Ona i samotná cesta bude dobrodružství, protože se už vidím, jak někde zabloudím.

Plán cesty:
Ústí nad Labem - vlakem z hlavního nádraží do Prahy na holešovické nádraží - přestup na metro linky A - jet na Florenc - vystoupit na Florenci a přejít na autobusové nádraží k nástupišti Student Agency (popř. počkat v jejich kavárně) - jet přes Brno (nic přímého nejede) do Vídně - najít si kde vystoupit (protože StudentAgency staví ve Vídni na dvou zastávkách) - podle již stažené mapy si najít cestu na stadion - a pak už je to celkem jasné :D

2)oficiální práce
V práci jsem udělal certifikaci a tudíž jsem oficiálně zaměstnaný s tím, že mám měsíc zkušební doby již za sebou (celkem jsou tři). A do toho se uvádí nové produkty. Super. Fakt že jo. Sice tam trávím většinu dne, ale i tak jsem rád, že mám nějakou práci.

3) brácha se vrátil domů
Brácha se na konci srpna vrátil domů. Ten úžasný klid, který tu byl když tu brácha nebyl byl úžasný. Nikdo neotravoval, nikdo nekecal do filmu, já si mohl zvesela ***** ***** - prostě pohoda.
Jenže je doma.

4) moje kolo
Jelikož mi legitka končila pátého září a výplata mi přijde až patnáctého, tak jsem se rozhodl, že těch několik dní budu do práce jezdit na kole. Dobrá myšlenka má ale jeden malý zádrhel. Ústí nad Labem je prakticky celé na kopci. Takže do práce to je super, to skoro vůbec nemusím šlapat (na kole vy perverzáci), ale do kopce jsem už málem nechal v jedné ulici plíce. Ale co, když prostě nejsou peníze na legitku, tak prostě nejsou... Abych se ale dostal k jádru věci. Kolo jsem si od táty chtěl odvézt v den, kdy se u něj pořádala grilovačka. Tak (to jsem ještě měl legitku) jsem sedl na bus a jel jsem tam hned po práci. Ok, griluje se a tak jdeme zkontrolovat moje kolo, zdali je provozuschopné. Kdyby bylo. Jelikož už byla tma a mě za dobu mé nepřítomnosti u táty zmizela přední blikačka a ze zadní baterie, tak jsem samozřejmě jet nemohl. Jako cyklistu by mě policajti uřčitě popřípadě vybrali na namátkovou kontrolu. Jediné ze součástí, které se dají velmi snadno sundat, tak zůstal tachometr. Protože i přesto, že by měl jít sundat prostě dolů nejde. H*jzl jeden. Ale aspoň tam zůstal.

5) opravná písemná závěrečná zkouška
V pondělí jsem šel kompletně nepřipravený na opravnou písemnou zkoušku do školy (extra volno v práci), ale kvůli školení v práci jsem neměl čas se učit... Takže jsem byl smířený s tím, že budu dělat druhý opravný termín v prosinci. Byl to zvláštní pocit, vidět znova ty grázly, co mi znepříjemňovali moje působení ve škole... Z mojí třídy jsme opravné zkoušky dělali tři, ale já jediný jen písemné, protože ústními a praktickými zkouškami jsem prošel. Ti dva - no... jeden z nich to vzdal hned po první části se slovy, že prostě nic neumí a holt to bude dělat v prosinci. Já jsem necouvnul, protože jsem to aspoň chtěl zkusit... Papír se plnil pomalu, vařil jsem prakticky z h**na, ale díky třídnímu, který mi pouze řekl, že něco mám špatně, ale neřekl co jsem tam nakonec něco napsal. Nemyslete si, že jsem byl úplně blbej, něco jsem věděl, jen jsem si nedělal zbytečné naděje...
Bylo mi řečeno, že pro výsledky si mám zajít další den. A já - to dal! To znamenalo, že už mám výuční list v kapse :) Sice jsem to dal jen o jeden bod, ale na to, že jsem neměl moc šancí se připravit, je to celkem úspěch :) A v pátek jsem si šel pro výuční list :)