Proč lidi šílí kvůli ebole?

28. října 2014 v 19:11 | Yakubi Teera |  Proč lidi...
Afriku zachvátila ebola. Titulky novin jsou plné vět typu: "Ebola je za rohem!" (myšlen případ, který se léčil v Německu), nebo "Pandemie se blíží - bude to horší než mor?". Korunu tomu vždy nasadí TV Nova, konkrétně její zpravodajská relace "Televizní noviny" a TN.cz (titulky "Nová opatření proti ebole? Karanténa pro zdravotníky!" nebo "Milion eur, jinak na ČR pošlem ebolu! TEXT vyděračova dopisu" mluví za vše).

Malá otázka do publika - šokovalo by vás to, kdyby ty titulky byly bez vykřičníků a tučného textu? Že moc ne? Opravdu?

Co je vlastně EBOLA

Ebola je krvácivá horečka, kdy vám v pozdějším stádiu nemoci krvácí z očních důlků, máte krev v moči, ve výkalech a dalších místech (ve větším množství než je obvyklé). Přenáší se tělními tekutinami, tj. slinami, od toho se odvíjí kašlání, prskání, neumyté ruce, ocucaná sklenička, atd.
Tento druh eboly má úmrtnost až 90%.

Nebezpečné viry tu vždy byly a budou. Když vynalezneme na nějaký virus lék, objeví se další vir, který bude daleko více nebezpečnější než jten předchozí. A nebo je to jen mediální masáž?

Proč lidi šílí z eboly?

Protože je na světě něco, před čím se neschovají ani ti největší šmejdi světa.
Protože lidé nemají dost svých vlatních problémů a musejí se starat o všechno, co je ve světě.
Lví podíl na šíenství mají média. Denně je někde na očích aspoň jeden titulek o ebole. To pak lidem začne lézt na mozek.
Jasně, to se mi to mluví, já tam neumírám v bolestech. Ano, mluví. Protože tady v Evropě pro změnu vládne tvrdou rukou rakovina. Ano, sice se dá ve většině případů léčit, ale pokud je v pokročilejším stádiu, léčba není pro dotyčného vůbec snadná a ne vždy musí vyjít.

A trocha vtipu na závěr - Ebola-chan - holčička v lékařském oblečku se jménem Ebola. Černý humor everywhere.

No není Ebola kawaii? :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Ann | E-mail | Web | 30. října 2014 v 20:24 | Reagovat

Pravdivý článek, média lidi zbytečně straší. A celkově mi to přijde nespravdlivé. Afričanům nikdo pomoct nemůže, protože nikdo dosud nevyvinul sérum proti ebole, ale když se nakazí Američan, najednou se objeví nová látka, která by mu mohla pomoci! Takže... na Afričana se kašle, ale Američan tuto látku dostane... co je to za ***?! 8-O
Mimochodem, moc hezky napsané a Ebola-chan mě dostala :-D

2 Yakubi Teera Yakubi Teera | E-mail | Web | 30. října 2014 v 21:40 | Reagovat

[1]: to s tím afričanem není tak úplně pravda :) sice experimentálně, ale v praxi byly na nakažených vyzkoušeny léky na HIV - sice mají tendenci poškodit játra, ale to je v porovnání se smrtí daleko menší komplikace :) ale zatím je to v experimentálním stádiu... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama