Proč lidi... konec?

28. prosince 2014 v 13:11 | Yakubi Teera |  Proč lidi...
Je to 373 dnů od mého prvního článku na téma "Proč lidi...". A s lítostí vám musím oznámit, že vydávání článků na toto téma "jde k ledu". Vysvětlení je v celém článku.

Tento poslední půlrok byla tato rubrika zaprášená a naneslo se na ní tolik prachu, kolik mé astmatické já už nedokáže unést. Bylo to proto, že po operaci (a i před ní) jsem si začal hledat práci, protože jsem si chtěl vydělat nějakou tu korunu. To už mě natolik zaměstnalo, že i jiné typy článků musely snášet nápor prachu.

Jde o to, že inspiraci (a nezaujatost) jsem sbíral ze svého okolí, cestování MHD, při diskusi se spolužákem a jinde. Jenže když jsem teď zaměstaný jako operátor nejmenovaného rudého operátora, který v reklamě vláčí babku na ledě na cop, tak se nedá být nezaujatý. Denně se (aspoň hlasově) potkávám s cca 50 - 70 lidmi, kteří jsou z cca 40% úplně blbí a jejich IQ dosahuje tak nízkých hodnot, že by s ním mohli vytírat podlahu, tak se můj názor na lidi razantně změnil. Lidi jsou ohavná, odporná lidská stvoření, která se neštítí ničeho, například otevírat si hubu na někoho na telefonu, ktrý má nad nimi větší moc než oni nad operátorem (aniž by to tušili) a neuvědomují si, že operátor (ať v O2, Vodafone, T-Mobile, Centropolu, RWE, ČD, UPC a takhle bych mohl pokračovat do nekonečna) má jen jedny nervy a po každém hovoru se musí v relativně krátkém čase oklepat a nervovat se zase! Sakra lidi, já bych si nikdy nedovolil po telefonu na operátora zakřičet a už vůbec na něj být sprostý! I přesto, že ho to může stát místo, tak vám může na kredit/do vyúčtování naúčtovat takové věci, že budete platit desetitisíce korun. Myslím, že můžu mluvit za všechny operátory u všech společností, když řeknu, že pro vás to je možná jednorázová záležitost (když tam zavoláte), že jim tam uděláte čurbes/čóromóro/tyjátr, že se tam z toho po*erou, ale když se těch zákazníků za den u jednoho operátora sejde i 10 (BL*ÝCH 10) zákazníků, tak se pak nejde divit, že jsou operátoři nepříjemní.

Byli byste takoví hrdinové i v reálu? Hm? Určitě ne. Navíc - proč se hádat? Všechno jde vyřešit poklidnou cestou a jestli si potřebujete zchladit žáhu, udělejte to na své tchýni, tomu zm*dovi co vás šikanuje, tomu důchodci v MHD, co vás vyhazuje z místa i přesto, že má celý prázdný bus k dispozici, nebo jen sousedovi, který nad vámi dupe a pouští hudbu nahlas a sype vám popel z cigaret do prádla na balkóně. Ti si to zaslouží.

Takže pokud se s tímto materiálem setkávám v práci 5 dní v týdnu 8,5 hodiny denně, nemůžete se mi divit, že mé články nemůžou být nezaujaté a tuíž pokračování v sérii "Proč lidi..." nemá smysl.

Co jsem chěl vůbec říct - mám jednu myšlenku, kerou se s kamarádem chystáme převést na realitu a poté, poté by se snad tato série dala do mikrovlnky a rozmrazila se. Ale do té doby ne.

Tímto se omlouvám všem, co rádi četli mé články "Proč lidi..". Postavil jsem na této sérii část života tohoto blogu a moc mě mrzí, že ji (dočasně) opouštím. Taky bych se chtěl jmenovitě omluvit Torami-san, která mi poskytla spoustu nápadů, na které se články daly napsat, Faint a Lory, které sem tam zanechaly nějaký ten komentář, který měl hlavu a patu. A i vám ostatním.

P. S.: to neznamená, že na blog kašlu, stále sem něco bude přibývat :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Torami Torami | 28. prosince 2014 v 14:52 | Reagovat

"Lidi jsou ohavná, odporná lidská stvoření, která se neštítí ničeho..." další osvícený! :D Tenhle pohled na lidi už mám teda pěkně dlouho. Mám pocit, že většina lidí už snad ztratila schopnost přemýšlet a nad jejich demencí se můžu tak maximálně rozčilovat. -.- (Bude-li někdo namítat, že jsem člověk je na omylu. :P)
Doufám, že se k této rubrice co nejdříve vrátíš. :)

2 Lory Lory | Web | 31. prosince 2014 v 13:03 | Reagovat

Tvoje důvody chápu, ale v jedné straně musím souhlasit a zároveň i nesouhlasit. Je to při nejmenším neslušnost takhle na někoho vyjet, když stačí říci, že dotyčný nemá zájem nebo něco podobného - v mém případě stačí obvyklá znělka "ještě nejsem plnoletá" a ani to pak nemusím být já, kdo položí - ale zase na druhou stranu, myslím že není zas tak moc ojedinělá situace když někdo takhle volá třikrát za den se stejnou hláškou, tak to už potom jednomu na potřetí taky vyletí nervy, když nestačí říct jednou, že není zájem. Podle mě je to takový začarovaný kruh. Je to škoda, četla jsem tyhle články ráda, ale chápu proč pokračovat nebudeš. A taky mě těší, jestli ti moje komentáře připadají smysluplné. Jinak mě vcelku rozesmála ta tvoje věta "... operátor nejmenovaného rudého operátora, který v reklamě vláčí babku na ledě na cop..." xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama