Proč lidi nepřemýšlí?

13. února 2015 v 23:52 | Yakubi Teera |  Proč lidi...
Zdravím mí milí čtenáři či náhodní blogokolemjdoucí. Jsem dost ospalej, domů jsem přijel v deset večer z práce, ale říkal jsem si, že jsem dlouho nic nenapsal na blog... nehledě na to, že díky nefunkční wifi nemůžu koukal na Doctora Who... TT.TT No nic, pojďme na samotný článek.

Jsou lidé, co si popularitu drží jen díky hovadinkám. Viz například nedávno hodně omílaný TVTvixx (nebo jak se to píše). Mají YouTube kanál, natáčí videa a taky hází dělobuchy (nebo co to bylo) do autobusu poté, co ho násilím otevřou. Kdyby PŘEMÝŠLELI, tak jim dojde, že tím, že to nahrají a dají na internet (nebo to tam dal někdo jiný, každopádně se to na internet dostalo) se majitelé společnosti Arriva, které ten autobus zničili, dozví, kdo to byl. Ale oni NEPŘEMÝŠLELI.

Během psaní článku tu za mnou sestra štrachá v mrazáku kvůli ledu. Kdyby PŘEMÝŠLELA, tak nenechá kelímek od Coly, kde byl led stát na chodníku (ano, je pako, že dělá bordel) a nebudí mámu. Ale ona NEPŘEMÝŠELA.

Televizí, internetem a letákem Kauflandu se plíží reklamy na rychlé půjčky. "Snadno a rychle Vám půjčíme až 200 000 Kč! Bez ručitele a na ruku!" Hlásají titulky a říkají příjemné hlasy v televizi. Spousta lidí se nechá zlákat. A dluhový kolotoč se roztáčí. Proč? Protože lidi NEPŘEMÝŠLÍ. Kdyby se podívali, o kolik ve výsledku zaplatí víc, kdyby se podívali, čím vším ručí oni sami, co tím riskují při nesplácení. SOLUS, zavřené dveře v bance, ...

Holka se rozejde s klukem, protože jí kluk ubližoval. Holka je ale stejně do něj zamilovaná, a brzy se k němu vrátí. Vím, tady to není o přemýšlení, tady je to o citech, ale kdyby si to nechala projít hlavou (krumpáč je taky dobrý na procházení hlavou), tak by si (možná?) uvědomila, že jí zničí. Stačí popřemýšlet.

Byl jsem o cca 4,5 roku mladší. Seše jsem se s určitými lidmi, ze kterých se ukázali gauneři, kteří byli médii dost propíraní. Dokonce si mě kriminálka pozvala na "podání svědectví", lidově výslech. Byl jsem tam sice jako poškozený, ale kdybych PŘEMÝŠLEL, tak jsem tam vůbec nemusel být. Ale já NEPŘEMÝŠLEL.

Proč tedy lidi nepřemýšlí? Protože to zjevně BOLÍ. Ten mozek se musí použít a na to samým nepoužíváním (byť se používá třeba ve škole a tak) není zvyklý. Asi proto.

Jasně, tenhle článek není tak úplně do série "Proč lidi..."... ale dostal jsem potřebu to ze sebe dostat. Díky za přečtení :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama