Březen 2015

Bez hvězdné brány

29. března 2015 v 21:37 | Yakubi Teera |  Jak se Sam do Konohy dostala
Snad se máte fanfárově! Ehm... to byl pokus o velmi trapný vtip, který ale vůbec nebyl vtipný... OK, popojedeme.

Mám tu pro vás další díl povídky "Jak se Sam do onohy dostala" (má to i podtitul, ale to je spoiler - River Song/Melody Pond, snad to čteš :D ). Snad se mi podaří napsat další díl... zítra dopoledne to ale nepůjde, protože v celé polovině města vypínají proud... nikde jinde ho nevypínají tolik, jak u nás -_- Ale k věci - znáte to, když píšete povídku a nejradši byste se tam udělali nepřemožitelnými a naproto legendárně úžasnými? Já až moc dobře. Takže jsem si musel pod nohy v příběhu naházet doslova celý les pod nohy (pár kacků by nestačilo), protože by to byla totální hovadina... snad ta kvalita (která není moc valná, to vím ) nebude klasat :) A zde je další díl:

Vědecké kladivo

26. března 2015 v 23:04 | Yakubi Teera |  Filmy
Jasný, YouTube video není film, ale nechce se mi tvořit nová rubrika (a ne, tu stávající přejmenovvávat nebudu).

Čirou náhodou (nebo spíš v nabízených videích) jsem na kanálu Atiho našel video "Jak velký je vesmír? Vědecké kladivo". Je tam také díl (na kanálu "Vědecké kladivo") o čtvrté dimenzi - tady mi mimochodem rozbil mé vědecké chápání, protože za čtvrtou dimenzi (či rozměr) jsem považoval čas... nu čož :D


Snad se něco naučíte a otázka, jak velký je vesmír vám bude vlastně zodpovězena (za předpokladu, že se vesmír rozpíná, což by ale vydalo na k*rva nekončící diskusi, dokud by se někdo ten konec vesmíru nevydal hledat a i tak by trvalo dlouho - podsvětelnou rychlostí abychom neporušili relativitu - by mohla cestou vzniknout nová vývojová větev lidtsva a tak...).

Tak se mějte :)

Operátor operátora

26. března 2015 v 20:19 | Yakubi Teera |  Ostatní
Dnes se rozepíšu o mé (k 31. 3. již bývalé) práci a co způsobila.

Instinkt

22. března 2015 v 22:08 | Yakubi Teera |  Jak se Sam do Konohy dostala
A máme tu další část. Budu to sem dávat po malých částech, ať to pomalu stíhám dopisovat :D a název mých čtenářů jsem ještě nevymyslel :D sorry :D

Doctor Who - invaze Toklafeinů

17. března 2015 v 0:32 | Yakubi Teera |  Filmy
Zrovna jsem si dneska (už vlastně včera) pustil Pána Času a to konkrétně díl 3x12 Tlukot bubnů (The Sound Of Drums) a zalíbila se mi ta písnička co pustil Vládce při invazi "Toklafeinů". No a aby jste nemuseli hledat na celém širém Googlu, tak tady máte její název :) a rovnou i písničku:

Rogue Traders - Voodoo Child


Doporučuju basy a hasitost na maximum :)

SGC

15. března 2015 v 0:34 | Yakubi Teera |  Jak se Sam do Konohy dostala
Zdravím mí milí čtenáři :) Občas si říkám, že bych si vás mohl nějak pojmenovat... případné návrhy pište do komentářů :D :D :D

Ok, ale k věci - už to budou 3 roky a 3 měsíce, co jsem si začal psát povídku - dva naprosto odlišné světy - jeden potenciálně reálný s naprosto nereálným - Stargate a Naruto. Jasný, Naruto. Anime otřepané tak, že Král Šamanů se před ním může jít zahrabat. A Stargate. Hvězdná brána. Ale i když nejste fanoušci těchto seriálů, dejte té povídce šanci ;)
A omlouvám se za dvojí font, ale takhle se mi to prostě zkopírovalo a já s tím bohuže nic udělat neumím :D


Bydlení u rodičů - přehnané nároky?

8. března 2015 v 23:17 | Yakubi Teera |  Moje myšlenky...
Bydlím stále u rodičů, konkrétně u matky. V 18 letech jsem už zaměstnán na HPP, tedy hlavní pracovní poměr se smlouvou a všemi náležitostmi. Aspoň nesomruju u rodičů o nějaké peníze. Nejen že by mi to bylo nanejvýš trapné, ale dlouho mě živili, nebudu po nich chtít ještě další peníze.

Věc se má tak, že jsem od táty odešel před 9 měsíci. Dost jsem se s ním hádal a tak jsem si říkal, že změnou bydliště nic nezkazím.

Byl začátek června, já měl těsně před výučními zkouškami a já už toho měl u táty po krk. Pořád jen sekírování, blbý kecy… prostě to, co cítí většina lidí v mém věku. Tak jsem se prostě sbalil a šel k mámě. Výuční zkoušky jsem dal napoprvé jen ze dvou třetin, s čímž jsem se po cca dvou týdnech vyrovnal a jal se hledat novou práci. Ze začátku mě nebrali (nevím proč, asi jsem neměl ty ukázkové pohovorové odpovědi), ale když už jsem měl prakticky po škole (byť poslední třetinu zkoušek jsem dodělával v září), tak jsem se dal do luftu po zdravotní stránce. Už jsem tu jednou psal článek o mé operaci a proto to tu nebudu znovu rozebírat. Dva týdny po operaci jsem nastupoval do práce a za pět dní, co zbývaly do konce měsíce jsem dostal první výplatu v životě. Sice jen 1800, ale co bych nechtěl za 5 dní, ne? :)

S matkou jsem se domluvil na 3000 Kč a ve stravenkách 500 Kč (matka je vášnivá kuřačka, takhle sem měl aspoň nějakou jistotu, že to nepůjde na cigarety). Nedbal jsem na to, že když si táta spočítal energie na osobu na domě (matka bydlí v bytě) mu vyšlo 1800 - 1900 Kč (a to je dům dražší než byt).

Nejdřív to začalo v lednu tím, že matce přišel nedoplatek za elektřinu. Já, který svítí maximálně 4 hodin denně 1 zářivkou, má netbook s malou spotřebou a většinu dne stráví v práci bych podle ní měl přispět na elektřinu. Možná že bych přispěl, ale to by to oznámení nemohlo být stylem:
Matka: "Hele frajeři (já a moje sestra), naklusat!"
Já: "Frajeři nejsou doma. Jen tvoje děti." Něco jsem dopsal do netbooku a přišel za ní do chodby. V ten samý moment sestra vyšla ze dveří svého pokoje a čekala v chodbě.
Matka se nadechla a: "Přišel nedoplatek za elektriku. Chtěla bych vidět jak se k tomu postavíte."
Já v tu chvíli stál notně zaraženej, protože to její podání bylo nad moje meze. Pro mě to v tu chvíli podala tak, že za ten nedoplatek můžu já a můj netbook s pidispotřebou společně s mojí sestrou, která v pokoji pouze svítí a dobíjí si mobil. Sem tam fén, občas žehlička na vlasy… prostě holka, ale zatím není plnoletá. Tudíž nevydělává. Sestra se okamžitě otočila a zamířila si to do pokoje se slovy, že s tím nic neudělá. Já se též otočil se slovy, že se svou malou spotřebou, která se rozhodně vejde do mnou každý měsíc zaplacené částky nic hradit nehodlám (už jen kvůli stylu podání) a kvůli tomu, že po většinu času, když je někdo v obýváku (matka nebo její přítel) běží cca deset let stará CRT televize s ne zrovna malou spotřebou, je tu i lednice stará přes deset let (a tak zrezlá, že i zrzky jsou proti ní blondýny, mimochodem nedávno přestal fungovat mrazák) a matky přítel má v obýváku stolní počítač, který běží po většinu času co je doma. Zajímavé je, že spotřeba se sice začala zvyšovat po mém nastěhování, ale zároveň se mnou přibyl i již zmíněný počítač. A to si moje matka není schopná uvědomit, že prostě i ten počítač má větší spotřebu, než mám já sám dohromady.

S mámou se dost často hádáme kvůli blbostem, kvůli kterým je hned sprostá a tak a měl jsem i potyčku s jejím přítelem, ale to sem nějak moc nepatří…

Dneska večer za mou přišla, že přišel nedoplatek za vodu. Asi chtěla naznačit, že za to opět můžu já. Že já strašně moc plýtvám vodou. Ano, sem tam si něco nechám vyprat, ale sprchování jsem zkrouhnul na minimální periodu, aby právě nemohla takhle pyskovat. A stejně to udělala. Samozřejmě opět nic platit nebudu. Platím víc, než bych musel a ještě platit za někoho jiného? Když už se nás snaží odírat stát, nebude mě odírat vlastní matka. To fakt ne.


A vás se ptám - jsou moje reakce oprávněné, nebo ne? Zanechte prosím svůj komentář pod článkem.