SGC

15. března 2015 v 0:34 | Yakubi Teera |  Jak se Sam do Konohy dostala
Zdravím mí milí čtenáři :) Občas si říkám, že bych si vás mohl nějak pojmenovat... případné návrhy pište do komentářů :D :D :D

Ok, ale k věci - už to budou 3 roky a 3 měsíce, co jsem si začal psát povídku - dva naprosto odlišné světy - jeden potenciálně reálný s naprosto nereálným - Stargate a Naruto. Jasný, Naruto. Anime otřepané tak, že Král Šamanů se před ním může jít zahrabat. A Stargate. Hvězdná brána. Ale i když nejste fanoušci těchto seriálů, dejte té povídce šanci ;)
A omlouvám se za dvojí font, ale takhle se mi to prostě zkopírovalo a já s tím bohuže nic udělat neumím :DOblast 51, sekce patřící pod Stargate Command
"Máš to všechno připravené?" Zeptala se mě Sam.
"Přesně podle seznamu. Dokonce všechno dvakrát, kdyby náhodou," odpověděl jsem jí. Dva batohy plné přístrojů.
"Štve mě, že nemůžu s tebou."
"Víš, že ti to Woolsey nedovolil," zněla odpověď od astrofyzičky.
Woolsey je chlap z IOA.
(IOA je mezinárodní organizace - kam mimochodem patří i ČR - která má za úkol řídit aktivity SG-C, tj. Stargate Command - přísně tajné zařízení, kde je hvězdná brána schopná přenést člověka během pár sekund napříč celou galaxií a dokonce i mimo ní - a má několik agentů, kteří musí každou misi (průchod hvězdnou bránou) schválit)
Nepříjemný byrokrat. Tak bych ho nazval. Ale nebudu zabíhat do detailů. Zkrátka, Woolsey prudil, kdykoliv mohl. Asi proto, že jsem byl příliš mladý na práci v SGC. Často jsem se přistihl při myšlence, jak mu držím hlavu v zavírající se červí díře. Bez legrace. Co bylo více než zarážející, že před "výše postavenými" výzkum chválil. Jenže případnou cestu měla povolenou jen Sam. Cestu do alternativního vesmíru kvůli novým zdrojům energie.
"Takže začneme." A Samantha na svém notebooku stiskla Enter. Ze zařízení, co bylo na stole, se začala šířit záře. Sam mi pokynula, abych se vzdálil. Jenže nešťastnou shodou náhod (nebo spíš schválně) se mi zasekla noha v jednom z popruhů batohu. A než jsem ji "dostal ven", přeneslo nás to oba neznámo kam.

-------------------------------------------------------------------------------

Objevil jsem se půl metru nad povrchem. Moje zjevení doprovázel záblesk a můj křik při pádu těsně vedle břehu do vody. O chvilku později jsem zjistil, že to je řeka. Batoh, který jsem měl zaháknutý za nohu už v Oblasti 51, dopadl na onen zmíněný břeh. Po pár minutách zápasení s mou nohou zamotanou v batohu jsem ji osvobodil a až teď se konečně celý promáčený podíval, kde že to vůbec jsem. Díval jsem se kolem sebe, ale nic mi neposkytovalo žádný záchytný bod. Dokud jsem se neotočil o stoosmdesát stupňů. Socha Madary Uchihy a Hashiramy Senju.
"To.., to…, to není možný," vydechl jsem. Nemohl jsem uvěřit vlastním očím i přesto, že jsem v SGC viděl mnoho zvláštních věcí. Pochopil jsem, že je to Údolí konce. Jen je to tu takové… reálné. A studená voda, ve které jsem nepochopitelně stále stál, mi říkala, že se mi to opravdu nezdá.
To na Sam čekalo jiné překvapení. Ta se totiž objevila v kanceláři čtvrtého Hokage. Zrovna ve chvíli, když se Minato převlékal a nečekal, že se tam u něj někdo zastaví. Ten den totiž zaspal a převléknout se stihl až tady. Naneštěstí pro něj se Samantha objevila zrovna ve chvíli, kdy byl jen ve spodním prádle.
"Ehm…," zrudla, ale díky tomu, že se ihned otočila, mohl Minato činnost dokončit.
"Už se můžete otočit," upozornil na sebe kage poté, co k ní přišel a chtěl ji vylekat. Jenže díky Samině rokům v SGC se mu jeho záměr nepovedl. Místo vylekané našel Sam překvapenou. Jak asi víte (nebo nevíte, vaše věc), Sam díky Jolinar z Malkshuru vycítí přítomnost jiného Goa´ulda či Tok´ry. Ale u Minata byl ten pocit jiný. Už se chystal otevřít ústa, aby se jí zeptal, co se děje, když do dveří vrazil Inin otec. Budoucí hlava senzibilů.
"Co se děje?" Zeptal se příchozího Namikaze.
"Mám Vám od senzibilů vyřídit, že jsme ve Vaší kanceláři a v Údolí konce zaznamenali neznámý krátký nárust energie -" příchozí si všiml Minatovy zvednuté ruky.
"Všiml jsem si. Byly oba nárusty stejné?"

"Ten v Údolí konce byl mnohonásobně vyšší," dostalo se mu odpovědi.
"To musí být Jake," řekla Sam, doufajíc, že to jsem opravdu já.
"Zavolej mi sem Yamata a Kakashiho, půjdou tam." Senzibil dostal rozkaz a zmizel. Dobře, pomyslel si blonďák a vzal židli, co stála u stěny a položil ji před svůj stůl. Pokynul Sam, aby si sedla. Usmál se na ni takovým tím úžasným úsměvem, díky kterému si získá snad každého.
"Jsem Minato Namikaze, hokage této vesnice. Kdo jste Vy?" Otázal se.
"Jsem plukovník Samantha Carterová. Co znamená hokage?" Zněla odpověď.
"Vy to nevíte?" Sam zavrtěla hlavou.
"Fajn, když mi řeknete, co z Vašeho jména je opravdu jméno, tak Vám to řeknu." Zarazilo ho, že ona nic neví o titulu hokage a je celkem zmatená.
"Mé jméno je Samantha Carterová a titul je plukovník," vysvětlila.
"A co znamená plukovník?"
"Chtěl jste jméno. Teď mi řekněte, co je hokage. Pak Vám řeknu, co je plukovník," nabídla. Minato by jí to řekl, kdyby se v místnosti neobjevil Kakashi a hned na to Yamato.
"Zde v mé kanceláři," ukázal na Sam, "a v Údolí konce bylo krátkodobé zvýšené množství energie. Běžte prověřit, co se tam stalo. Protože tady se objevila Sam a kdo ví, co nebo kdo se mohl zjevit tam." Jen co to dořekl, byli pryč.

"Takže titul hokage…"
................ ................. ................ .................... ..................... ..................
tak snad se vám tenhle kousek líbil... je to vlastně první "normální" povídka, kterou jsem zatím vyprodukoval...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 K. K. | Web | 15. března 2015 v 1:00 | Reagovat

Ahoj, mám nový blog o Hilary Duff a byla bych moc ráda, kdyby ses na něj mrkla a napsala svůj názor nebo se aspoň zapojila třeba do diskuze, popřípadě kdybychom se spřátelily :-) Omlouvám se za reklamu.

2 Yakubi Teera Yakubi Teera | E-mail | Web | 17. března 2015 v 0:13 | Reagovat

[1]:
1) Hilary Duff je možná pěkná, dosáhla v životě spousty věcí, kterých třeba já nedosáhnu, ale to by nebyl problém. Jsem kluk (píšu tu jako ON, ne ONA) a na spřátelené blogy já nehraju, protože na to nemám jako pracující člověk čas. A tato "reklama" tu zůstane jako upozornění ostatním, že POD ČLÁNEK NEPATŘÍ ZCESTNÝ KOMENTÁŘ.

3 Lory Lory | Web | 21. března 2015 v 21:00 | Reagovat

Napřed se omlouvám, že jsem se ke čtení dokopala až teď, vím že jsem to slíbila o dost dříve, ale buď jsem na to zapomněla nebo zkrátka nebyla na čtení nálada. Teď jsem to ale konečně dohnala.
Tak SG je klasika, taková moje srdcová záležitost. Naruta jsem začala sledovat kvůli kamarádovi - kterého mimochodem znáš ze společného chatu - ale moc dlouho jsem u toho nevydržela, každopádně takový malý přehled, o co asi jde, mám. Musím uznat, že tohle je velice originální kombinace, nikdy před tím jsem se s ničím podobným nesetkala - a to je dobře! Budu se opakovat, ale líbí se mi tvůj styl psaní, působíš dojmem, že máš vše moc dobře rozmyšlené a čte se to dobře. Obzvlášť je to znát třeba v té části, kde se vyskytuje Woolsey. Možná to bude znít trochu přitrouble, taková už jsem, ale u věty, respektive otázky, "Co znamená hokage?" jsem dostala výbuch smíchu.
Každopádně se moc těším na další pokračování, originálních povídek je málo a ještě méně těch, které jsou kvalitní :) Jo a pojmenování pro nás, čtenáře, mě bohužel nenapadá, ale těším se, jestli nějaké vymyslíš :D

4 Yakubi Teera Yakubi Teera | E-mail | Web | 22. března 2015 v 16:47 | Reagovat

[3]: v pořádku... já taky nějak poslední dobou nestíhám...

promyšlené to mám :) sice jen hrubý náčrt, ale mám :D a dovolím si takový malý spoiler, že nic nebude jednoznačné, vše má i svou druhou stranu :)

nejdříve jsem si říkal, jestli ta věta není na Sam moc stupidní, ale díl "Cesta, po níž jsme se nevydali" mi ukázala Sam tak, jak ji do příběhu potřebuju - chytrou, v neznámém prostředí mírně dezorientovanou a místy sarkastickou :) ale jsem rád, že tě to pobavilo :)

a tu část, kde je Woolsey jsem piloval půl roku :D

musím si v příběhu házet klacky pod nohy, jinak by to bylo děs a hrůza... :D :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama