Ztracené město Mu

14. dubna 2015 v 20:52 | Yakubi Teera |  Jak se Sam do Konohy dostala
Zdravím u dalšího dílu povídky. Dneska tu dám menší část, jaksi nestíhám dopisovat... snad se vám zatím uveřejněné části líbí :)-----------------------------
Když jsem šel dlouhou chodbou k hologramu, dolehla na mě únava posledních dní. Se Sam jsme toho naspali málo. Od brzkého rána do pozdního večera, celý poslední týden, jsme byli zavření v laboratoři a ladili projekt do detailů. Opřel jsem se o stěnu, opatrně jsem sjel až na zem. Řekl jsem si, že si jen na chvíli odpočinu, chtěl jsem pouze přivřít oči a usnul jsem.

Probudil jsem se další den ráno. Teda já to nepoznal, protože dovnitř okny neproudilo žádné světlo, ale hodinky mi to řekly. Dal jsem se opět na cestu k hologramu. Dorazil jsem do místnosti a stoupnul si na stupínek k ovládacímu pultu. Světla se rozsvítila a na ploše před stupínkem se objevila žena v černém plášti. Poučen z Atlantidy, jsem hologramu položil otázku: ,,Pověz mi, jak se jmenuje toto město, o poloze tohoto města a tomto světě přesně v tomto pořadí."
Hologram se tedy dal do práce:
,,Toto město se jmenuje "Mu". Jeho poloha je právě zobrazena na mapě," nad postavou se zobrazila mě známá mapa teritorií vesnic, kde blikal bílý bod v moři kousek od pevniny mezi zemí ohně a místem, kde bývala Vírová vesnice, která zde byla vyznačena šedou barvou. ,,Tento svět doznal před stovkami let velkých změn. Alterané se náhodou dostali s tímto městem na tento svět. Co je ale velmi překvapilo bylo to, že jejich vrozené schopnosti telekineze, telepatie tu mnohonásobně vzrostly. Jenže s větší mocí přichází i větší zodpovědnost. Jedna z nás, známá jako Kaguya Ootsuki nás zradila. Protože my nikdy nechtěli, abychom si podrobovali civilizace na nižším vývojovém stupni než my. Toto udělali naši bratři, kteří nás ale donutili opustit domovskou galaxii. Kaguya odešla z města a měla syna, který je v dějinách tohoto světa známý jako Rikkudou Sennin."
,,Stop, dál to znám," řekl jsem hologramu. Všechno ostatní bylo v manze. Hologram provedl příkaz a zastavil vyprávění. Sešel jsem ze stupínku, načež se hologram vypnul a světla pohasla. Vrátil jsem se do řídící místnosti a jal se hledat detailní mapu města. Mapa mi ukázala, že ve stejné věži jako je řídící místnost, je i několik skladů. Jen mi mapa neřekla, co je jejich obsahem. Tak jsem se tam šel podívat.

Samantha se právě probudila. Ještě než otevřela oči si přála, aby se probudila doma nebo v SGC. Ale zvuky, které uslyšela ji odhalily krutou realitu. Tu, že je v alternativním vesmíru.
Vstala a znovu zkusila vysílačku.
,,Jakeu jsi tam? Ozvi se." Nic.
,,Jacobe, slyšíš mě? Odpověz." Ticho. ´Vzdávám to. Snad se ozve sám...´ S touto myšlenkou se šla Sam shánět po jídle. Došla do malé kuchyňky, kde seděla Kurenai.
,,Dobré ráno," pozdravila Kurenai Sam.
,,Vám taky," odpověděla trosečnice mezi světy, ,,není tu něco k jídlu?"
,,Není, ale pokud chcete, můžeme se zajít najíst. Znám tu jednu dobrou restauraci, kde dělají dobrý rámen," navrhla Kurenai.
,,Sice nevím, co to je, ale zkusit to můžu," souhlasila blondýnka.
,,A přestaňte mi vykat. Jsem Kurenai," poznamenala kunoichi.

,,Já Samantha," odpověděla Sam a obě vyšly ven na ulici, směr Ichiraku.
-----------------------------------------
Tak zase někdy příště :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama